AMAVET

Krajské kolo Festivalu vedy a techniky AMAVET

Dňa 18. októbra 2018 sa v priestoroch Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach konalo krajské kolo, pre Prešovský a Košický kraj, Festivalu vedy a techniky AMAVET - súťažnej prehliadky vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl. Krajského kola sa zúčastnilo 87 súťažiacich s 58 projektmi. Projekty hodnotila komisia zložená z odborníkov z radov vedcov či vysokoškolských pedagógov. Tohto roku bol za predsedu 20 člennej komisie opakovane nominovaný prof. Mgr. Jaroslav Hofierka, PhD., riaditeľ Ústavu geografie PF UPJŠ v Košiciach. Za Fakultu materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE sa ako členka hodnotiacej komisie v kategórii Environmentálne vedy zúčastnila doc. RNDr. Silvia Ružičková, PhD.

Najlepšie projekty boli ocenené viacerými cenami:

• Cenou dekana PF UPJŠ v Košiciach
  • Cenou dekanky Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE v Košiciach
  • Cenou Súkromného gymnázia Dneperská v Košiciach

Najväčším ocenením bola Cena AMAVET, ktorá umožnila 34 projektom účasť na Celoštátnom  finále Festivalu vedy a techniky AMAVET, ktoré sa uskutoční počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku v termíne 8. - 10. novembra 2018 v priestoroch INCHEBA v Bratislave.

Podujatia sa zúčastnili a na záverečnom ceremoniáli ceny účastníkom odovzdali JUDr. Marián Giba, podpredseda Asociácie pre mládež, vedu a techniku, dekan Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Gabriel Semanišin, PhD., dekanka Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE v Košiciach doc. Ing. Iveta Vasková, PhD., predseda hodnotiacej komisie prof. Mgr. Jaroslav Hofierka, PhD. a RNDr. Miriam Melišová-Čugová, riaditeľka Súkromného gymnázia Dneperská v Košiciach. Vzácnym hosťom tohtoročného krajského kola Festivalu vedy a techniky AMAVET bola štátna tajomníčka Ministrestva školstva, vedy a športu SR Mgr. Oľga Nachtmannová, ktorá prijala pozvanie organizátorov a prišla podporiť mladých nadšencov pre vedu a techniku.

Zdroj: https://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/19330/