Faculty

Back to news

Arne Espelund z University Trondheim v Nórsku na FMMR

News

Dňa 12.9.2017 sa uskutočnila prednáška emeritného profesora - Arne Espelunda z University Trondheim v Nórsku na tému „Celtic/Roman age iron production in Trøndelag, Norway“. Profesor Espelund do Košíc pricestoval v rámci svojho prednáškového turné po európskych krajinách na pozvanie Občianskeho združenia Slovenská železná cesta, Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie TU v Košiciach a Archeologického ústavu Slovenskej akadémie vied. Arne Ernelund (1929) je emeritným profesorom metalurgie na Norwegian University of Science and Technology v TrØndheime a zanieteným popularizátorom archeometalurgie. Zúčastnil sa na viacerých archeologických výskumoch v Nórsku, Švédsku, Grónsku a na Islande. Je autorom deviatich kníh a veľkého množstva odborných článkov.