Akademický rok odštartujeme po novom

Akademický rok odštartujeme po novom

Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácií Technickej univerzity odštartuje v pondelok 25. septembra 2017 zimný semester dňom plným noviniek. Pre študentov prvého ročníka bakalárskeho štúdia máme na privítanie pripravené vynovené spoločné priestory na 3. a 4. poschodí ale aj  množstvo ďalších prekvapení.

PRVÝ DEŇ V ŠKOLE

Akciu Prvý deň v škole sme sa rozhodli zorganizovať na základe výstupov z nášho dotazníkového prieskumu. V ňom študenti veľmi pozitívne hodnotili priateľskú atmosféru fakulty. Aj preto je našou snahou prezentovať sa i naďalej ako fakulta so silným komunitným životom.

V rámci prvého dňa v škole vás preto vaši tútori prevedú areálom univerzity a zoznámia s nástrahami vysokoškolského života. Dozviete sa čo je to UVT dispečing - kde sa nachádza a čo sa tam vybavuje, ako si požičať knihy z univerzitnej knižnice, koľko vás bude stáť obed v univerzitných jedálňach, načo vám bude ISIC karta, kde si môžete dobiť kredit a čo robiť, ak náhodou nefunguje a kedy a ako sa dá využiť Skleník a na koho sa obrátiť pri prvých neistotách pri štúdiu.

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE AKADEMICKÉHO ROKA  V AULE MAXIMA

Pozor! Medzi 10.50 až 12.20 hod. bude vyučovanie prerušené! Dôvodom je povinná účasť všetkých študentov 1. ročníkov bakalárskeho štúdia a ich pedagógov v Aule Maxima na slávnostnom otvorení akademického roka 2017/2018 na Technickej univerzite. Súčasťou slávnosti bude aj podpis Memoranda o spolupráci medzi Ministerstvom hospodárstva SR a Technickou univerzitou v Košiciach.

Tútori:

Študijný program: Spracovanie a recyklácia odpadov  Ing. Jana Pirošková, PhD.
Študijný program: Materiály Ing. Miloš Matvija, PhD.
Študijný program: Tepelná technika a plynárenstvo Ing. Marcel Pástor, PhD.
Študijný program: Hutníctvo Ing. Martina Džupková, PhD.
Študijný program: Integrované systémy riadenia doc. Ing. Marek Šolc, PhD.