Ing. Kamil Skladan, vedúci odelenia Predaj & Nákup Slovalco a.s., Žiar nad Hronom, Slovensko

Ing. Kamil Skladan, absolvoval Hutnícku fakultu na Technickej univerzite v Košiciach v rokoch 1985 – 1989, v študijnom odbore Hutníctvo neželezných kovov. Po skončení školy začal pracovať vo firme ZSNP Žiar nad Hronom, prevádzka Elektrolýza ako majster. Od roku 1991 pracoval na projekte modernizácie elektrolytickej výroby hliníka v spolupráci s nórskou spoločnosťou Hydroaluminium. Po problémoch s financovaním projektu sa jeho pokračovateľom stala novo založená firma Slovalco, a.s. Žiar nad Hronom, v ktorej pracoval od jej vzniku v roku 1993. Ako technologický inžinier v 1995 sa podieľal na úspešnom spustení modernej výroby primárneho hliníka. Od roku 2003 pracoval vo vedení firmy Slovalco, a.s. na rôznych manažérskych pozíciách a to najmä ako vedúci vo všetkých výrobných prevádzkach a údržby. Od roku 2014 pracuje ako vedúci oddelenia predaja a nákupu.