Faculty

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Doktorandka FMMR Martina Dudová sa stala víťazkou súťaže Podnikateľka Slovenska 2017

Display portlet menu
Back to news

Doktorandka FMMR Martina Dudová sa stala víťazkou súťaže Podnikateľka Slovenska 2017

News

Je študentkou Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach na Ústave recyklačných technológií a podnikať začala popri doktorandskom štúdiu chémie. Martina sa venuje výrobe prírodnej kozmetiky pod značkou NAVIA založenej na báze rastlinných surovín podľa princípov aromaterapie, s dôrazom na spoluprácu kozmetických produktov s pokožkou, jednoduché a zrozumiteľné zloženie a vysoký obsah účinných zložiek.

„NAVIA je mojou srdcovou záležitosťou. Robím to, čo ma baví a zákazníci to aj cítia. V práci je láska, potešenie a skĺbenie získaných vedomostí z oblasti chémie na fakulte,“ hovorí úspešná mladá podnikateľka. Martina Dudová získala ocenenie v prestížnej súťaži Podnikateľka Slovenska 2017 v kategórii Úspešná živnostníčka. Súťaž bola založená v roku 1999 a je určená pre všetky podnikavé ženy. Jej cieľom je vyzdvihnúť a oceniť podnikateľské úspechy začínajúcich ale aj etablovaných podnikateliek na trhu.

Práca víťazky v kategórii Úspešná živnostníčka nie je založená len na tradičných receptoch z pradávnych vzácnych kníh. Ľudové liečiteľstvo sa rozhodla prepojiť so skutočnými vedeckými poznatkami, ktoré získala vďaka štúdiu na Fakulte materiálov, metalurgie a recyklácie. „Veda, výskum a klinické štúdie posúvajú ľudstvo stále dopredu. Mojím snom je pomôcť tomuto trendu v oblasti prírodnej kozmetiky. Verím, že len spojením prírodnej liečivej sily a testovaných vedeckých účinkov konkrétnych látok sa dá dosiahnuť obmedzenie škodlivín, ktoré na nás číhajú na každom rohu – v laboratóriu, v potravinách, ale i v kozmetike,“ vyznáva sa Martina. V podnikaním jej pomáha aj manžel Matúš, ktorý je tiež absolventom Hutníckej fakulty /Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie. „Odišiel zo svojej doterajšej práce a snaží sa mi pomáhať, rovnako ako zvyšok mojej rodiny. Bez nich by som vôbec nemohla robiť to, čo ma tak veľmi baví,“ povedala  pri prevzatí ocenenia Martina.