Prednáška Juraja Sabola - generálneho manažéra pre stratégie USSKE JURAJ SABOL – U. S. Steel Košice s.r.o. „SVET SA HÝBE, ALE OCEĽ OSTÁVA“

Dňa 22.03.2023 sa uskutočnila na pôde Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach (FMMR, TUKE) zaujímavá prednáška v podaní Juraja Sabola, generálneho manažéra pre stratégiu USSKE. Prednášku Sabol otvoril svojim pútavým osobným príbehom ako sa dostal z Košíc až na štúdium v Oxforde, a ktorý zaujal nielen študentov, ale aj pedagógov FMMR.
Sabol priblížil ako aktívny sú importéri na európskom trhu s oceľou v porovnaní s domácimi hráčmi. Strategické myslenie ovplyvňuje nielen výrazne cyklická zmena ceny ocele, ale aj dynamika medzi konkurentmi pri výrobe ocele. Stratégia je to akú hru chcete hrať, a taktika je to ako túto hru chcete hrať.
Ako dodal Juraj Sabol „Svet sa hýbe, ale oceľ ostáva“ s týmto mottom sa riadia aj v USSKE - najväčší zamestnávateľ na východe Slovenska.
Prečo niekedy tradičné manažérske systémy nestačia? Ako ovplyvnila vojna na Ukrajine výrobu ocele v Košiciach? Aké sú pravidlá „hry“ pri výrobe ocele? Aké archetypy stratégií v oceliarstve existujú? Na tieto a mnoho ďalších otázok zodpovedal generálny manažér stratégií USSK študentom a akademikom na FMMR.