Deň otvorených dverí Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach

Dňa 7. februára 2024, si prišli stredoškoláci i ďalší záujemcovia, ktorí sa chceli dozvedieť priamo na mieste viac o perspektívnych študijných programoch FMMR Technickej univerzity v Košiciach, o jej zameraní, budúcich plánoch i o oblastiach jej výskumu, na svoje. Ktovie, možno onedlho budú jej súčasťou. Prišli študenti stredných odborných škôl, „priemyslováci“, gymnazisti i ďalší čo chvíľa maturanti. Z Košíc, Podbrezovej, Vranova, Prešova i Stropkova. A určite neodišli sklamaní. Fakulta pripravila pre svojich hostí vskutku pestrý a zaujímavý program, o ktorý sa postarali pedagógovia i študenti. A to i za aktívnej prezentácie partnerov zo spoločnosti U. S. Steel Košice a vedcov z troch ústavov Slovenskej akadémie vied, ktorí predstavili zaujímavé exponáty.