Uchádzači

Podmienky prijatia na inžinierske štúdium

Display portlet menu

Podmienky prijatia na inžinierske štúdium

PODMIENKY PRIJATIA NA ŠTÚDIUM 2. STUPŇA - INŽINIERSKÉ ŠTÚDIUM NA FMMR TU V KOŠICIACH V AKADEMICKOM ROKU 2018 / 2019

Podľa §56 ods. 2 zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov, základnou podmienkou prijatia na inžinierske štúdium (študijného programu druhého stupňa) je absolvovanie študijného programu prvého stupňa. FMMR TU na základe §56 ods. 2 zákona určuje ďalšie podmienky na prijatie na štúdium v jednotlivých študijných programoch takto:

Termín podania prihlášky: 6.7. 2018
Termín zasadnutia prijímacej komisie: 9.7.2018
Poplatok: 25,00 € - papierová prihláška alebo 20,00 € - elektronická prihláška
Spôsob úhrady poplatku: bankovým prevodom, v mimoriadnych prípadoch poštovou poukážkou typu U
Povinné údaje pri úhrade:
Číslo účtu: 7000151476 / 8180 – Štátna pokladnica
Názov účtu adresáta: Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie TU v Košiciach, Letná 9, 042 00 Košice
Variabilný symbol: 2
Text pre prijímateľa: meno a priezvisko, študijný program uvedený v prihláške, stupeň štúdia
Poštová adresa: Technická univerzita v Košiciach, Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie, Letná 9, 042 00 Košice
Fakultná web adresa: http://fmmr.tuke.sk/

Akreditované inžinierske študijné programy pre akademický rok 2018/2019

Názov študijného programu

Prijatí -
denná
forma

Prijatí -
externá
forma

Dĺžka štúdia
(v rokoch)

Hutníctvo

Zlievarenstvo

Materiálové inžinierstvo

Tvárnenie materiálov

Tepelná technika a plynárenstvo

Integrované systémy riadenia

2

Spracovanie a recyklácia odpadov

2

Jednotlivé stupne Bc. a Ing. štúdia na seba nadväzujú a dovoľujú absolventom bakalárskeho stupňa študovať na vyššom inžinierskom stupni v rámci predmetného alebo príbuzného študijného odboru. Prijímanie na štúdium sa uskutočňuje formou výberového konania na základe výsledkov v bakalárskom štúdiu.

Fakulta si vyhradzuje právo upraviť počty uchádzačov, ktoré plánuje prijať na štúdium príslušného študijného programu v závislosti od aktuálneho počtu uchádzačov, aktuálneho spoločenského dopytu a aktuálnych kapacitných možností.

Fakulta si vyhradzuje právo rozhodnúť o tom, či obsah študijného programu prvého stupňa, ktorý uchádzač absolvoval, zodpovedá požiadavkám pre štúdium príslušného programu druhého stupňa a následne rozhodnúť o predpísaní diferenčných predmetov, resp. o neprijatí uchádzača.

V zmysle príkazu rektora PR/TUKE/04/15 – Výška školného a poplatkov, spojených so štúdiom v akademickom roku 2018/2019, je štúdium v externej forme vo všetkých študijných programoch spoplatňované. Výška školného pre akademický rok 2018/2019 je 600 €.

Ďalšie podmienky prijatia a spôsob výberu prijatých uchádzačov:

• Prihláška a jej súčasti:
    • vytvorenie a vyplnenie formulára prihlášky je možné dvojakým spôsobom:

• v papierovej forme, t.j. ručne vyplnený papierový formulár (nevyplnený formulár je možné stiahnuť aj z web stránky fakulty),

• v elektronickej (elektronicko-papierovej) forme – e-prihláška, t.j. vyplnenie a vytlačenie takto vyplneného formulára na papier,

• doručenie vyplnenej a podpísanej prihlášky a jej požadovaných súčastí je možné dvojakým spôsobom:

• klasickou poštou, za dátum doručenia sa považuje dátum poštovej pečiatky,

• osobne doručiť na študijné oddelenie FMMR TUKE,

• k prihláške na štúdium je nevyhnutné pripojiť, t.j. požadovanými súčasťami prihlášky sú:

• životopis

• vysvedčenie o štátnej skúške - overená fotokópia

• diplom bakalára - overená fotokópia

• výpis výsledkov predchádzajúceho vysokoškolského štúdia, resp. dodatok k diplomu - overené fotokópie

• doklad o zaplatení poplatku, za prijímacie konanie

• potvrdenie o zmenenej zdravotnej spôsobilosti, napr. preukaz ZŤP, pri nepredložení žiadneho dokladu sa predpokladá, že uchádzač je zdravotne spôsobilý.