Hľadá sa Študentská osobnosť Slovenska

Hľadá sa Študentská osobnosť Slovenska

Organizácia Junior Chamber International Slovakia s podporou Slovenskej rektorskej konferencie rozbehla 13. ročník súťaže Študentská osobnosť Slovenska. Súťaž sa koná už tradične s podporou Slovenskej akadémie vied a pod záštitou prezidenta republiky SR Andreja Kisku, ktorý, ako sa stalo milou tradíciou, každý rok osobne prijíma laureátov súťaže vo svojom úrade v  Prezidentskom paláci.

Študentská osobnosť Slovenska pre akademický  rok 2016/2017 je národná súťaž mladých talentovaných ľudí, študentov prvého a druhého stupňa vysokoškolského štúdia, alebo tretieho stupňa – doktorandov. Jej cieľom je vyzdvihnúť mladé osobnosti slovenskej vedy, ich talent, cieľavedomosť a úspešnosť. „Chceme ich predstaviť širokej verejnosti a dať im možnosť presadiť sa doma aj v zahraničí a motivovať aj ďalších študentov k výnimočným výkonom,“ uvádzajú organizátori súťaže na svojich webových stránkach.

Víťazi súťaže o Študentskú osobnosť Slovenska budú vyhlásení na slávnostnom podujatí v priebehu druhého decembrového týždňa 2017 za účasti osobností verejného a spoločenského života. Na laureátov v každej z 12 vyhlasovaných kategórií  čakajú vecné ceny a finančná prémia, pričom absolútny víťaz získa špeciálnu finančnú odmenu a ďalšie vecné ceny. Jednotlivé nominácie budú posudzovať garanti podujatia, ktorými sú špičkoví odborníci na tú ktorú oblasť, uznávaní doma i v zahraničí, vrátane odborníkov menovaných Slovenskou rektorskou konferenciou a Slovenskou akadémiou vied.

Do súťaže môže byť nominovaný študent VŠ vo veku od 18 až 35 rokov, ktorý sa v príslušnom roku vyprofiloval ako študentská osobnosť bez ohľadu na oblasť svojho študijného zamerania. Môžu to byť víťazi alebo medailisti rôznych študentských odborných súťaží v rámci Slovenska, Európy či sveta, úspešní riešitelia rôznych inovatívnych nápadov, doktorandi, ktorí sa môžu prezentovať kvalitnými vedecko-výskumnými výsledkami, ale aj úspešní umelci či športovci.

Nominácie môžu poslať jednotlivé fakulty vysokých škôl v SR alebo vedecké pracoviská kde študujú. Nominácia študenta musí byť podpísaná dekanom alebo prodekanom príslušnej fakulty alebo riaditeľom vedeckého pracoviska doktoranda. Počet nominácií za jednotlivú fakulta resp. vedecké pracovisko nie je obmedzený, to znamená, že je možné zaslať ľubovoľný počet nominácií. Uzávierka prihlášok je 22. novembra 2017. Prihlášky a ďalšie podrobnosti nájdete na stránke www.studentskaosobnost.sk.