Regionálna Inovačná Konferencia - Košice Region Innovation Awards 2023

Regionálna Inovačná Konferencia - Košice Region Innovation Awards 2023

Dňa 3.5. 2023 sa konal už 2. ročník inovačného festivalu INNOVEAST v Košickom kraji, ktorý je zameraný na prezentáciu regionálnych univerzít, inovácií, výsledkov vedy a výskumu a aktivít v oblasti kreativity FMMR nemohla chýbať. V podaní kolegov Janky Piroškovej a Šimona Nagya sa študenti stredných škôl dozvedeli o recyklačných technológiách a možnostiach získavania zlata a iných vzácnych kovov z takých odpadov ako sú aj  staré mobilné telefóny, a kolegovia Marek Šolc spolu s Patrikom Petrouškom predstavili simulácie a modelovanie technológií tvárnenia a podebatovali o dôležitosti nastavenia systémov v podnikoch a pri budovaní biznisu. Išlo o deň plný inspirácií a víťazom vzdelávacieho programu Founders Challenge srdečne gratulujeme!

Ing. Hedviga Horváthová, PhD.