Ponuka pre stredné školy

V rámci projektu NEXT Gen Steel sa uskutoční bádateľská cesta za poznaním s názvom

"Ako recyklovať mobilné telefóny."

Na pôde Technickej univerzity v Košiciach, Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie (FMMR) sa uskutoční bádateľský kurz s názvom "Ako recyklovať mobilné telefóny". Kurz je určený pre študentov a bude realizovaný formou prezentácie a praktickej realizácie v trvaní 90 minút. Študenti budú zapojení do procesu riešenia zadaných úloh na tému recyklácie na základe vzájomnej diskusie a postupným pedagogickým usmerňovaním. Študenti si možný postup spracovania vyradených mobilných telefónov prakticky odskúšajú v Recyklačnom centre FMMR pod dozorom skúsených pedagógov.

Cieľom tohto praktického vzdelávania je vzbudiť záujem študentov o recykláciu ako takú a priblížiť im ju najmä z potrieb zohľadňujúcich súčasnú celospoločenskú prax. Študenti budú motivovaní objavovaním, bádaním a následným uvedomením si pocitu radosti a nadšenia z vyriešených úloh.

Základné informácie o kurze:

• Pre koho je kurz určený? Študenti gymnázií a stredných škôl.
  • Kde sa bude kurz konať? Technická univerzita v Košiciach, Letná 1/9 Košice-Sever.
  • Ako dlho to bude trvať? 1, 5 hodiny.
  • Max. počet študentov na hodine 16 + pedagóg z danej školy.

Termíny kurzu:

1. Termín: 18.5.2023 o 08:00 hod. - 09:30 hod.
  2. Termín: 18.5. 2023 o 09:35 hod. - 11:05 hod.
  3. Termín: 15.6.2023 o 08: 00 hod. - 09:30 hod.
  4. Termín: 15.6.2023 o 09:35 hod. - 11:05 hod.

Čo je zahrnuté v rámci realizácie kurzu?

• Prednáška odborníka spojená s diskusiou v trvaní 15 min.
  • Praktická časť v laboratóriu v trvaní 45 min.
  • Zhodnotenie praktickej časti a závery kurzu v trvaní 10 min.
  • Prestávka na občerstvenie cca 10 min.
  • Poučenie o BOZP v laboratóriu, fotenie, odovzdávanie certifikátov cca 10 min.

Po skončení študenti budú odmenení certifikátom o absolvovaní kurzu "Ako recyklovať mobilné telefóny".

Samozrejmosťou bude zabezpečenie ochranných pomôcok (plášť, okuliare a rukavice).

Dôležité upozornenie pre rodičov:

Milí rodičia na „experimentovanie“ budú použité výhradne vyradené mobilné telefóny, nie funkčné telefóny vašich detí 😊.

Kontaktujte:

doc. Ing. Martina Laubertova, PhD.

martina.laubertova@tuke.sk

t. č. 055/602 2427