Návšteva prezidenta U. S. Steel Košice, s.r.o. Jamesa E. Bruna na FMMR

Návšteva prezidenta U. S. Steel Košice, s.r.o. Jamesa E. Bruna na FMMR

Na pôde Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach sa v pondelok 27.02.2023 stretli zamestnanci a študenti fakulty s prezidentom U. S. Steel Košice, s.r.o. Jamesom E. Brunom a ďalšími zástupcami spoločnosti. Jedným z predstavených projektov bol aj vodný model kryštalizátora v mierke 1:1 k modelu kryštalizátora v USSKE. Metalurgia na FMMR nabrala moderný smer zameraný na digitalizáciu a dnes FMMR ovláda nielen metalurgiu, ale aj IT. Úzka spolupráca nádejných akademických mladých odborníkov spolu s odborníkmi na digitalizáciu z U. S. Steel Košice, s.r.o. zabezpečí optimalizáciu a inováciu výrobného procesu. FMMR TUKE s podporou USSKE neustále posúva hranice toho, čo je možné v oblasti metalurgie, a spoločne sme odhodlaní zostať na čele technologických inovácií. Veríme, že budúcnosť nášho sveta závisí od vývoja udržateľnej, vysokovýkonnej ocele, ktorá spĺňa požiadavky moderného priemyslu. Veď či budú autá na vodík alebo na batérie to nie je isté, ale s určitosťou vieme povedať, že budú z ocele.