Príhovor dekanky k začiatku akademického roka 2020/2021

Príhovor dekanky k začiatku akademického roka 2020/2021

Moji milí študenti,

o pár hodín nám začína nový Akademický rok 2020/2021. Za normálnych okolností by som Vám popriala veľa úspechov, trpezlivosti, radosti a chuti do štúdia a nezabudla by som pripomenúť, že to, aký tento rok bude, záleží len od Vás. Za normálnych okolností... Ale čo teraz? Nachádzame sa v dobe, kde slová Ivana Táslera nikdy neboli aktuálnejšie: “Stáva sa, že sa nestane, čo bolo naplánované, vyššia moc všetko mení a zrazu sme zlomení...“

Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE začína štúdium 21. septembra 2020 v štandardnom režime aj s ohľadom na naše podmienky a na Vaše požiadavky. Všetkým ďakujem za maily, kde ste mi dávali najavo, že chcete chodiť do školy, je to pre nás dobrá správa, lebo hoci sme predchádzajúci semester zvládli v online priestore, zistili sme, že si navzájom chýbame. Výučba bude realizovaná podľa zverejnených rozvrhov za zabezpečenia všetkých hygienických a epidemiologických opatrení. Samozrejme, situáciu neustále sledujeme a monitorujeme a máme pripravený záložný plán online výučby na fakulte. A ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do prieskumov ohľadne hodnotenia kvality dištančného vzdelávania v predchádzajúcom semestri. Aj vďaka Vám vieme tento proces zlepšovať. Špeciálne sa tešíme na študentov 1. ročníka – my vieme, že štúdium na našej fakulte nepatrí medzi najjednoduchšie, ale majte na pamäti, že celý tím FMMR TUKE je tu pre Vás a že to spolu zvládneme. Sú tu pre Vás pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci, študijné referentky, Vaši tútori, prodekani a aj ja, dekanka fakulty. A teším sa, že až nám raz (dúfam, že čoskoro ) situácia dovolí, budeme sa stretávať raz mesačne so mnou a celým vedením fakulty na kávičke.

Všetkým Vám, nám, prajem pevné zdravie, radosť zo života a chuť vzdelávať sa. A taktiež to isté prajem pedagógom, lebo Vy ste tí dôležití pre študentov. A nech táto mimoriadna situácia, súvisiaca s ochorením COVID 19 sa už stabilizuje. Dávajte na seba pozor a majte sa radi. Lebo ako mi minule povedala múdra štvorročná Sofia: „ Korona vymizne, keď nájde lásku v ľuďoch...“

ZDAR BOH

Vaša Iveta Vasková