MonTueWedThuFriSatSun

Robert Dusil, Dipl. Ing., Augsburg, Nemecko

Robert Dusil, Dipl. Ing., Augsburg, Nemecko

Robert Dusil sa pokúšal od r.1958 o miesto poslucháča na HF VŠT. Podľa vtedajších "platných kritérií" sa to podarilo až po piatich rokoch a v roku 1968 ukončil štúdium v odbore Náuka o kovoch, tepelne spracovanie a tvárnenie kovov. V roku 1969 začal pracovať vo Švédsku, Steel Research Center, SRC, Uddeholms AB, Hagfors ako výskumný inžinier na oddelení. fyziky materiálov. Od roku 1972 viedol ako manažér oddelenie mechanických vlastností, SRC, ťažisko prác bola vysokocyklová únava ventilových ocelí v kompresoroch, korózna únava oceľových elektród v precipitačných filtroch, fracture toughness (Kc) materiálov pre tlakové nádoby pre jadrové reaktory, transport LNG. V roku 1974 absolvoval postgraduálny kurz, Fracture Mechanics, Imperial College, Londyn, V rokoch 1974 – 1983 bol členom ASTM, American Society for Testing Materials, Philadelphia, USA, v oblasti únava vysokopevných materiálov. V rokoch 1976 – 2006 publikoval a presentoval niekoľko článkov o Fatigue and Fracture Mechanics of Compressor Valves na Purdue University Conferences, School of Mechanical Engineering, W. Lafayette, Ind. USA. V roku 1978 bol manažérom, Technical Marketing, Associated Swedish Steels AB, Stockholm. Od 1983 Technicky riaditeľ J.N.Eberle & Cie. Gmbh, Augsburg, Nemecko, studena valcovňa, kalenie oceľových pásov, zváranie bimetalov (HSS + leg. pružinové ocele) elektrónovým alebo laserovým lúčom, výroba pílových pásov (HSS alebo tvrdokov) na rezanie kovov. Problematika bimetalov prezentoval na konferencii Metallography 1996, Stara Lesna. V rokoch 1986 – 2006 na pozícii President, J.N.Eberle & Cie. Gmbh. Som vďačný HF a jej pedagógom za teoretické a praktické vedomosti získané počas štúdia.